ÖVRIGT / Speglar / Spegel 16144333
*
nr 1614 4333
Spegel
Rödbetsad. Höjd: 130 cm, bredd: 90 cm
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 22 april 2024
kl 18:40:44
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rödbetsad spegel speglar
-
4151 Pelarbord
med rakspegel. Höjd: 165 ca
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:17
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:32
-
5018 Spegellampetter
ett par, "Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-t..//
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:56
-
5167 Toilettebord
+ pall, Uppfällbar spegel. Bredd: 83 cm, djup: 45 ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:43
*
Spegel
nr 1614 4333
Spegel
Rödbetsad. Höjd: 130 cm, bredd: 90 cm
Utgick |
|
Sista tid för bud online: |
måndag 22 april 2024 |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rödbetsad spegel speglar
-
4151 Pelarbord
med rakspegel. Höjd: 165 ca
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:17 -
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:32 -
5018 Spegellampetter
ett par, "Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-t..//
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:56
-
5167 Toilettebord
+ pall, Uppfällbar spegel. Bredd: 83 cm, djup: 45 ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:43